Pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia

Nie zapominajmy, że Pan Jezus powiedział św. Faustynie:

„Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia Mojego, osłaniam je przez życie całe, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem. W tej ostatniej godzinie nic dusza nie ma na swą obronę, prócz miłosierdzia Mojego; szczęśliwa dusza, która przez życie zanurzała się w zdroju Miłosierdzia, bo nie dosięgnie jej sprawiedliwość. (Dzienniczek, 1075)

Nie znajdzie żadna dusza usprawiedliwienia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego, i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być świętem Miłosierdzia, a kapłani mają w dniu tym mówić duszom o tym wielkim i niezgłębionym miłosierdziu moim. (Dz. 570)

(…) dusze giną mimo Mojej gorzkiej męki. Daję im ostatnią deskę ratunku, to jest święto miłosierdzia Mojego. Jeżeli nie uwielbią miłosierdzia mojego, zginą na wieki. Sekretarko Mojego miłosierdzia, pisz, mów duszom o tym wielkim miłosierdziu Moim, bo blisko jest dzień straszliwy, dzień mojej sprawiedliwości.” (Dz. 965)

A zatem w najbliższą niedzielę – w święto Miłosierdzia Bożego dziękujmy i prośmy o łaski dla siebie i innych. Powiedzmy o tym święcie naszym bliskim, nauczmy ich koronki do Miłosierdzia. Pożyczmy lub podarujmy im Dzienniczek (dostępny również na CD) lub modlitewnik do Miłosierdzia Bożego. Obejrzyjmy wspólnie dla pokrzepienia poruszający do głębi film o św. Faustynie. Jest to film oparty na niebanalnym scenariuszu a postać świętej przekonywająco zagrała Dorota Segda. Muzykę skomponował sam Wojciech Kilar. Niedawno opublikowano również Listy św. Siostry Faustyny.

 Córko Moja, powiedz, że święto Miłosierdzia Mojego wyszło z wnętrzności [moich] dla pociechy świata całego. (Dz. 1517)

http://sanctus.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Jezu ufam Tobie, JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL I ODKUPICIEL ŚWIATA, Miłosierdzie Boże, NABOŻEŃSTWA - MODLITWY, OBJAWIENIA - PROROCTWA, s. Faustyny, Święto Bożego Miłosierdzia, Życie duchowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.