Satanizm szerzy się przez internet

Wraz ze zwiększeniem dostępności do internetu wzrosło w Kościele zapotrzebowanie na egzorcystów. Wynika to z faktu, że w internecie bez trudu można znaleźć treści okultystyczne i satanistyczne.

Przed tym realnym zagrożeniem przestrzegają specjaliści z różnych dziedzin, którzy zebrali się w Papieskim Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie, by rozmawiać o tym, jak przeciwdziałać wzrostowi zainteresowania satanizmem

W konferencji w Rzymie bierze udział ponad 60 osób – wśród nich są: księża, lekarze, psycholodzy, psychiatrzy, a także nauczyciele i działacze organizacji młodzieżowych – informuje „The Telegraph”.

Zwracają oni uwagę, że do nasilenia skali satanizmu przyczyniło się także banalizowanie tego problemu w ostatnich latach.

Dlatego – jak wskazuje ks. Gabriele Nanni, były egzorcysta i konsultant w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – potrzeba rzeczowej i naukowej debaty na ten temat, by chronić zwłaszcza młodzież przed takimi praktykami.

Dyskusja ma zwrócić uwagę kapłanów, rodziców i wychowawców na problem szerzenia satanizmu przez internet i wyjaśnić, kiedy zwrócić się o pomoc do egzorcysty.
– Internet sprawia, że dzisiaj znacznie łatwiej niż w przeszłości można znaleźć informacje na temat praktyk satanistycznych – zauważa Carlo Climati z Papieskiego Ateneum, który specjalizuje się w zagrożeniach, jakie dla młodych ludzi niesie satanizm. Ten problem kilka tygodni temu poruszał także „Nasz Dziennik”.

Jak zwraca uwagę o. Gabriele Amorth, rzymski egzorcysta i przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, chociaż liczba rzeczywistych przypadków opętania przez szatana jest stosunkowo niewielka, nie wolno bagatelizować problemu.

Musimy mieć się na baczności, ponieważ przez internet i inne nowe technologie wiedza o satanistycznych i okultystycznych praktykach rozprzestrzenia się szybko – powiedział o. Amorth w rozmowie z „The Telegraph”.

Zwrócił także uwagę, że działania szatana wymierzone są nie tylko w młodych ludzi, lecz także w cały Kościół. Jego zdaniem, wybuch afer związanych z nadużyciami kapłanów w Stanach Zjednoczonych czy Irlandii jest dowodem na to, że „antychryst toczy wojnę przeciwko Stolicy Apostolskiej”.

Maria Popielewicz 

http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=110963

Za; http://www.kryzys.org/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: