Wstrząsające wyznania polskiego egzorcysty

Zły duch czai się na nasze dusze? W obecnych czasach chyba tak, bo jak mówi nam egzorcysta ksiądz Andrzej – z roku na rok egzorcystów w Polsce przybywa. W Warszawie, by spotkać się z takim księdzem, trzeba czekać w kolejce miesiącami! Specjalnie dla Faktu jeden z egzorcystów wypędzających złe duchy zdradza kilka mrocznych tajemnic swojego fachu.

Fakt: Kim jest egzorcysta?

Ksiądz Andrzej Brzozowski (47 l.), egzorcysta z Grabówki (woj. podlaskie): – Egzorcysta to kapłan wyznaczony przez biskupa do pomocy ludziom, którzy są nękani przez złego ducha. Niestety, w obecnych czasach coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy egzorcysty. Coraz więcej ludzi jest pod wpływem złego ducha.

Jak zaczyna się „przygoda” z takim złym duchem? Jak można wpaść w jego sidła?

– Zaczyna się zazwyczaj niewinnie. Może być to głupia młodzieńcza decyzja, np. szukanie przygód u wróżki, w innej religii, bioenergoterapii. Czasami jest to lektura pism o demonach. A później, nieoczekiwanie, zaczynają się prawdziwe problemy.

Jakie są objawy opętania?

– W każdym przypadku wygląda to indywidualnie. Każdy przypadek także to tajemnica, dlatego nie mogę o tym opowiadać. Mogę tylko zdradzić, że u osoby wierzącej pojawiają się kłopoty w modlitwie, w zwróceniu się do Boga. Ludzie opętani mogą źle czuć się w kościele, mają wstręt do modlitwy. Schodzą na ścieżkę zła. Osoba opętana może zrobić coś strasznego, a potem samemu się dziwić, że jest do tego zdolna! Nie zdaję sobie jeszcze sprawy, że jej życiem kieruje zły duch.

Co powinna zrobić osoba, która czuje się opętana?

– Jeśli jeszcze da radę sam szukać pomocy, to ma szczęście. Ale często jest tak, że wcale tej pomocy nie chce. Bo nie zdaje sobie sprawy, że już włada nią szatan. Wtedy dobrze, jeśli ma rodzinę, kogoś bliskiego, kto za nim się wstawi, przyjdzie na przykład do egzorcysty

Gdzie szukać pomocy podejrzewając, że zły duch opętał naszą duszę lub duszę kogoś bliskiego?

– Powinniśmy najpierw zgłosić się do księdza ze swojej parafii. To on oceni sytuację i ewentualnie skontaktuje nas z egzorcystą.

Wiele ludzi boi się egzorcystów, bo maja przed oczami sceny z najgorszych horrorów, powykręcane ciała, ślinę cieknącą z ust. To prawdziwe obrazy?

– Niestety, czasami tak. Są znamiona fizyczne podczas egzorcyzmów: mogą pojawić się na przykład wybroczyny na skórze lub dreszcze.

Jak wygląda odprawianie egzorcyzmów?

– Mogę tylko zdradzić, że egzorcysta odprawia modlitwę w obecności opętanego. Może to mieć miejsce w kaplicy, albo w miejscu zamieszkania opętanego. Czasami wystarcza jedna modlitwa, innym razem proces przegnania złego ducha trwa latami…

Co należy robić, aby uniknąć opętania?

– Jest szansa, że nie spotka nas nieszczęście opętania, jeśli będziemy pilnować, aby w naszym sercu żył Bóg. Jako katolicy musimy pamiętać o modlitwie i stosowania się do dziesięciu przykazać.

Dziękuję za rozmowę.

ZOBACZ, jak uzyskać pomoc egzorcysty:
W każdej diecezji działają egzorcyści. Spośród księży wyznacza ich do pełnienia tej funkcji biskup. Władza egzorcysty dotyczy jednak jedynie własnej diecezji, chyba, że biskup postanowi inaczej.
Kiedy potrzebujemy pomocy egzorcysty, powinniśmy najpierw zgłosić się do księdza ze swojej parafii. To on oceni sytuację i ewentualnie skontaktuje nas z egzorcystą. Można także zgłosić się osobiście. W każdej kurii jest dostępny wykaz egzorcystów z danego terenu. Ksiądz egzorcysta ustali termin, kiedy odbędzie spotkanie, podczas którego postara się zbadać przyczyny złego stanu. Wtedy, jeśli będzie taka konieczność, odprawi egzorcyzmy, czyli odmówi specjalną modlitwę – błogosławieństwo. Egzorcysta katolicki nie przyjmuje żadnych pieniędzy, upominków czy innych dowodów wdzięczności.

Za; Fakt.pl – 23.01.2011
——————————————————————————–

Z roku na rok egzorcystów w Polsce przybywa

Autor: Piotr Niemczynowicz
Źródło: newspix.pl
————————————————————————————-

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: